web analytics

Najnowsze „ficzery” najnowszego ajfona

Już w przyszłym tygodniu najnowszego produktu uważanych przez niektórych za kultową firmy Apple.  Firma ta znana jest z chorobliwej wręcz troski o tajemnicę handlową i ukrywania wszystkiego co związane z nowymi produktami przed premierą.
W związku z tą chorobliwą tajemnicą znamy już prawie wszystko odnośnie nowego produktu – wygląd części i nowe funkcje. Zwłaszcza te funkcje są imponujące.

 

 

Wiemy już od pewnego czasu, że do nowego iPhone zostanie wprowadzona funkcja braku standardowego złącza dock connector, który to funkcja był jedną z największych zalet tego sprzetu.  Oczywiście zaleta dla klientów jest wadą dla firmy. 30-pinowy dock connector było za łatwo skopiować, więc opłaty licencyjne nie płynęły wystarczająco szerokim strumieniem. Koniecznie trzeba było zmienić złącze na nowe, tym razem ze starannie zaprojektowanym cerberem – chipem który będzie strzegł odpowiedniej szerokości  strumienia pieniędzy płynącego do kasy Apple.  Dlatego też nie kupi się już kabelka do iPhone za $2,99, skoro sama wtyczka będzie kosztowała $10 za sztukę albo $29 za trzy (co za hojność..)

 

Kolejną ważną nową funkcją będzie funkcja braku NFC.
NFC to skrót od Near Field Communication i oznacza bezprzewodową łączność na niewielką (kilkucentymetrową) odległość i jest spotykana m.in. w kartach zbliżeniowych PayPass czy PayWave oraz np. kartach zbliżeniowych używanych w komunikacji miejskiej wielu miast. NFC mają już najnowsze smartfony z Androidem oraz dopiero co zaprezentowane nowe Nokie.
Jak wiadomo, Apple nie lubi Androida, więc nie może mieć funkcji sparchaconych przez ten system. Jak więc rózne doniesienia potwierdzają, mimo iż technologia NFC była spodziewana w iPhone 5, to jednak ostatecznie jej nie będzie.

Last but not least kolejną funkcją będzie funkcja  braku redukcji szumów podczas rozmowy. Starsze modele iPhone, np. iPhone 4S były wyposażone w specjalny układ redukcji szumów firmy Audience.

 

 

Najnowsze doniesienia jednak mówią, że chipu firmy Audience nie będzie w najnowszym iPhone 5.

 

Z niecierpliwością czekam jakie inne nowsze, cudowne i kompletnie amejzing funkcje będą w najnowszym iPhone. Może funkcja braku rozmów głosowych? Czekam z niecierpliwością na przyszłotygodniową premierę.

 

Leave a Reply