web analytics

Silny europejski kraj, cywilizowany i rozwinięty

spampolicjaZachodnia cywilizacja do której jakoby aspirujemy, ma wiele rzeczy które są jej fundamentami. Jednym z najważniejszych jest prawo i jego stosowania. Państwa mają instytucje które prawo stanowią oraz instytucje, które strzegą jego przestrzegania. Do tych drugich najczęściej należy policja – w większości krajów, poza małymi wpadkami, instytucje darzone zaufaniem a obywatele powszechnie wierzą, że mogą się zwrócić do tej instytucji o pomoc.

Przeanalizujmy więc jak to wygląda w Rzeczpospolitej Polskiej…

Analizę wypadałoby prowadzić na jakimś przykładzie. No to może najłatwiej coś ze znanej mi branży – telekomunikacji. Jakiś problem powszechnie dotykający obywateli, uciążliwy i wkurzający. Spam będzie jak znalazł. Spam jest zły. Spamerzy twierdzą, że to „tylko” jeden mail, który można usunąć, jak się go nie chce. To tak jakby właściciele psów bronili pozostawionych przez ich pupili kup twierdząc „to tylko jedna kupa, proszę w nią nie wchodzić”. Nie chodzimy po chodnikach po to, żeby szukać kup do ominięcia. Nie używamy maila, żeby każdą lekturę zaczynać od sprawdzenia i usunięcia śmieci od debili, którzy uważają, że wkurzanie potencjalnych klientów, to dobry sposób na robienie biznesu.
Podobnie uważa prawodawca – po wielu latach kompletnego olewania problemu niecały miesiąc temu weszła w życie nowelizacja prawa, która zaostrza znacznie kary za spam. Widocznie posłowie jak już dostali z podatków iPody, to dostali tam wystarczająco dużo spamu, żeby się tym zająć.

No dobrze, mamy ustawę, mamy spam, trzeba doprowadzić do ukarania spamera. W państwie prawa zazwyczaj zajmuje się tym policja. No to zobaczmy, jak stróże prawa przygotowali się do nowej ustawy, żeby zwalczać zakłócenia cyber-porządku. Krótki przegląd portalu policja.pl i znajdujemy…  Nie, nie formularz zgłoszenia złamania prawa. Co wam przyszło do głowy? Przecież to byłoby za proste. I ktoś musiałby się czymś zająć.

Znajdziemy tekst policyjnego wujka-dobra rada. Porady są zaiste bezcenne.

policja-idioci

Zaktualizuj windows i załóż sobie komercyjną skrzynkę, a uparte firmy nie wyślą ci już swoich ofert.

orly

Drodzy czytelnicy. Nie zmyśliłem sobie tego. To jest za głupie, żeby to zmyślić. Oryginał na dzień dzisiejszy znajduje się tutaj: http://www.policja.pl/pol/profilaktyka/21530,Jak-uchronic-sie-przed-spamem.html

Tak nasza dzielna policja zajmuje się pilnowaniem przestrzegania prawa oraz karaniem za jego łamanie,

 

Head in Hands

 

Leave a Reply